Kedi gözü makyajı nasıl yapılır?

10.05.2021
19
Kedi gözü makyajı nasıl yapılır?
.

.jpg

Podyum makyajlarını analize devam ediyoruz. Öne çıkan göz makyajlarından kedi gözleri cat-eye trendlerden düşmeyecek gibi görünüyor.

Bu yıl sadeliğin ve natürel deri rengi tonunun egemen olduğu fresh makyajı bitiren bu göz makyajı için öncelikle doğru malzemeyi seçiyoruz. İnce uçlu fırça Dior, Golden Rose vb. ya da kalem biçiminde Artdeco, Maybelline vb. likit eyelinerları seçim edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için fırça tipi olanları öneriyoruz. Natürel görünümlü takma kirpik kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Gelelim makyajın nasıl yapıldığına…

37165.jpg

Kirpiklerimizin boşluklu görünmemesi için öncelikle kirpik çizgisinin hemen altına siyah göz kalemi uyguluyoruz.

10306.jpg

Gözlerimizin ortasından göz kapağının kenarına kadar likit linerı sürüyoruz. Kirpik hizasını takip ettiğinize emin olun.

10307.jpg

Daha sonra çok ince bir biçimde kirpik hizasının ön tarafına da likit liner’ı sürüyoruz.

10308.jpg

Şayet elleriniz titriyor veya doğru hizalayamayacağınızı düşünüyorsanız kaşınızın altına bir post-it yapıştırarak onu takip edebilirsiniz.

10309.jpg

Daha sonra göz kenarınızın hemen üstüne kirpik çizginizi dik kesecek bir çizgi sürükleyerek ve içini dolduruyoruz. Trajik bakışlar için çizgiyi alt doğru kalınlaştırabilirsiniz.

10310.jpg

İşlem bittikten sonra taşan yerleri arınmak ve makyajınızı daha sivri hatlı yapmak için pamuklu çubuğu kullanın. Ucunu inceltin.

10311.jpg

Muhteşem bakışlarınız artık hazır!

10312.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.