Koku seçme klavuzu!

01.06.2021
32
Koku seçme klavuzu!
..

.jpg

Bulunduğunuz etraftan ufalarken kalıcı iz vazgeçmenin doğru bir parfümle olası olacağını belirten Koku Uzmanı Bihter Türkan, doğru parfüm seçmenin püf noktalarını meraklıları için anlatıyor.

10020.jpg

Parfüm sınamak için en uygun zaman akşamüzeri! Zira bu saatlerde koku alma duyusu güçlü çalışıyor. Ayrıca kış mevsiminde de yaz mevsimine göre daha güçlü koku alıyoruz.

13227.jpg

Parfümü sıktıktan sonra en az bir saat derinizde olgunlaşması için beklemeniz gerek. Bu zaman sırasında parfümdeki içki uçacak ve parfüm derinizdeki kimyevi maddelerle etkileşime girerek asıl kokusunu verecektir.

3284.jpg

Dergilerde parfüm bültenlerinin kenarlarında kart üzerine sınamanız için sürülen koku misalleri o parfüm hakkında iyi bir fikir verebilir. Ancak yeniden de sizin derinizde bütün olarak nasıl durduğunu bilmek için bir parfümeride parfümü sıkarak sınamanız şart.

22328.jpg

Parfüm sınamaya gitmeden evvel yediklerinize azıcık dikkat faktörüz gerekiyor. Niçin mi? Zira baharatlı, acı ve yağlı gıdalar derinizin kimyasını azıcık değiştiriyor, bu da parfümün kokusuna yansıyarak sizi yanıltabilir.

21410.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.