Boşanma belirtisinin ardından yaşama dönüş…

14.09.2021
6
Boşanma belirtisinin ardından yaşama dönüş…
.

.jpg

Ayrılık sonrası belirtisini üstünüzden atın! Ömür boyu mutsuz mu olacaksınız? Önünüzde iki alternatif var; ya bu hadiseden en az yarayı alarak kurtulacaksınız, ya da kendini hırpalayan taraf olacaksınız.

Ayrılık acısını atlatmak istiyor musunuz? O halde dediklerimizi uygulayın!

10846.jpg

Tatile gidin

Güzel bir tatile çıkın. Tatil sizi stresten temizleterek soğukkanlılaştıracak ve hadiselerden uzak kalmanızı sağlayacak. Yurtiçi, yurtdışı, kısa, uzun diye düşünmeyin. Bavulunuzu toplayın ve yola koyulun.

Bu kaçamak sizin daha iyi düşünmenizi sağlayacak ve rahatlatacak.

1621.jpg

Eski arkadaşlar

Evlilik sizden ne kadar çok şey alıp götürmüş; kendinize zaman ayıramaz, dostlarınızı ilgisizlik etmiş olmuşsunuz.

Uzun zamandır görüşmediğiniz dostlarınızla bağlantıya geçin. Zira konutluyken genellikle konutlu olan dostlarınızla görüşürsünüz.

Aralıksız görüştüğünüz dostlarınızla görüşmek, mevzunun dolaysız olarak ayrılığa gelmesine neden olur. Ama uzun zamandır görüşmediğiniz dostlarınız hadiselerden haberdar olmadığı için mevzuyu açıp canınızı sıkmazlar. Siz de kısa bir zamanlığına da olsa uzaklaşmış olursunuz. Mevzu konutluluktan açılırsa, dağıldığınızı söyleyip, susun.

5257.jpg

Hobi edinin

Beraberken bir cinsli ortak karara varamadığınız etkinlikleri düşünün. Siz dans etmek istiyorsunuz, o ‘erkek adam dans eder mi’ görüşüde… Şimdi kendinize bir hobi edinmenin bütün zamanı. Bu zamana kadar yapmayı isteyip yapamadığınız bir şeyin kursuna yazılın. Beyninizin rahatladığını, bedeninizin bu zevke ayak uydurduğunu göreceksiniz.

11625.jpg

Yeni bir bilgi

Kendinizi boş vazgeçmeyin. Zira boş kaldığınız her an yalnızlaşır ve onu düşünürsünüz. Sosyal bir hobinin yanısıra şahsi gelişim sağlayacak bir kurs da size yararlı olacaktır.

Yoga veya şahsi gelişim eğitimi ya da dil eğitimi alabilirsiniz.

6087.jpg

Yeni ilişkilere kendinizi kapatmayın

Boşanır boşanmaz, yeni bir ilişkiye başlayın demiyoruz. Ancak bu süreçte, kendinizi yenilerken insanlarla irtibatınız sarih olsun. Sizinle ilgilenen bireyleri geri çevirmeyin. Onlarla konuşmak size iyi gelecektir.

Kırgın olduğunuz bir yarıyılda olduğunuzdan yeni tanıştığınız şahıslara her şeyinizi anlatmayın.

İkili ilişkilerde orta yolu bulmanız gerekiyor.

9532.jpg
YAZAR BİLGİSİ