Konutta saç boyama teknikleri

25.05.2021
45
Konutta saç boyama teknikleri

Günlük hayatınızda hoşluk merkezlerine fazla fazla para tüketmek istemiyorsanız ya da gün içerisinde hoşluk salonlarına ayıracak müddetiniz yoksa sizin için sıralamış olduğumuz konutta saç boyama tekniklerini uygulayarak sizde kendi saçınızı kendiniz boyayabilirsiniz….

saçlarınızı boyamak için kit veya yarı kit cinsteki ürün satın alabilirsiniz. Peki kit ve yarı kit ürünleri nedir? Yarı kit: İçerisinde Oksidan, losyon, krem boya, eldiven, saç bakım maskesi ve kullanma klavuzu barındıran boya kasesi ve bir fırça desteği ile boyanan ürünlerdir. Kit ürünleri: Kutu içerisinde oksidan losyonlu, maske, uygulama şişesi, krem boya, eldiven ve kullanım kalvuzu bulunan içerisinde bulunan uygulama şişesi ile boyayı sıktıktan sonra saçınıza uygulamaya geçebilirsiniz.

İlk olarak saçınıza rastgele bir operasyon yapmadan kit veya yarı kitinizin içerisinden çıkan kullanma yönergesini netlikle okumalısınız. Saçınızın gürlüğüne göre 2 kutu boya da seçim edebilirsiniz. Saçınızı istediğiniz renge boyamaya karar verdikten sonra ürünü alın ve ardından kit veya yarı kit seçiminizi yaptıktan sonra boya ve oksidasyonun birbirine iyice karıştığından emin olun. Karışımınızı saçınıza uygulamadan evvel saçınızı tarayın. 

Cildinize boya izi kalmaması için alın ve kulak kenarlarınıza ıslatıcı krem sürün. Ardından saçınızda beyazlar varsa ilk olarak boya uygulamasını beyazlardan başlayın. Sonrasında diplere özen göstererek saçınıza uygulayın. Saçlarınıza boya uygulamasını tamamladıktan sonra takribî 20 dakika kadar bekletin ve çoğala kalan boyayı saçınızın emin bölgelere de uygulayarak 10-15 dakika kadar daha bekletin. Cildinizde saç boyası bulaşmaması için sürdüğünüz kremi oval hareketlerde masaj yaparak dağıtın ve saçınızı bol su ile yıkayın. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.