Sevgililer Günü’nü beğenmeyenlerin anlamlı 6 nedeni

21.11.2021
16
Sevgililer Günü’nü beğenmeyenlerin anlamlı 6 nedeni

Sevgililer Günü yanaşıyor. Bu mevzuyla ilgilenmiyor olsanız dahi popüler kültür ve tüketim sektörü bu günü gözünüze sokmaya devam ediyor. Reklamlar, kampanyalar, o güne özel film kuşakları vs… Bu günü sabırsızlıkla bekleyen çiftlerin yanı gizeme bir de nefret edenler var. Peki neden? İşte Sevgililer Günü’ne karşı olanların anlamlı nedenleri.

Sadece bir gün geri kalan 364 günü karşılama etmez

Ehemmiyetli olan bir ilişkinin nasıl devam ettiğidir. Ortada meseleli bir ilişki varsa sadece bir gün iyi geçtiği için geri kalan günleri görmezden gelemezsin.

Çoğunluk kutluyor diye kutlamak zorunda değilsin

Gerçeğinde bu kural bir hayli şey için geçerli. Çoğunluğun alaka gösterdiği bir günü beğenmek ve kutlamak zorunda değilsin. Zorlamayla romantizm olmaz. Ayrıca dostun pencereden atla dese sıçramayacaksın değil mi? :

Baskı

Sevgililer Günü yanaştığında herkes baskı altındadır. Eşiniz ne bekliyor? Ne kadar tüketmelisiniz? Ya hediyenizi sevmezse, Dostunun aldığı hediye daha hoşsa… Bu rekabet civarının sevgiyle ilgisi olamaz.

Herşey fazla yapışık ve sevimsiz

Sevgililer Günü deyince usumuza gelenler hep aynı. Kırmızı kalpli balonlar, oyuncak ayılar, pırlantalar, çiçekler vs. Birine onu ne kadar çok hoşlandığınızı anlatmak için orijinal olmaktan çok delice bir görüntü değil mi sizce de?

Çok pahalı

Uzun saplı güller, hediyeler, ziynetli akşam yemekleri derken tüketilen paranın haddi hesabı olmuyor. Ayrıca Sevgililer Günü’nde alacağınız güllerin yüzde 30 ila 50 arasında daha pahalı olduğunu öğreniyor muydunuz? Bunun ismi Kapitalizm değil de nedir? Bu parayı hoş bir hafta sonu geçirmek için kullanmak daha anlamlı.

Romantizm özeldir

Herkesin kutladığı ve her şeyin daha fazla olduğu bir günden ziyade iki şahıs için özel olan günler daha fazla şey ifade eder. Zira ilişkiler özeldir.

özel içeriğidir.

YAZAR BİLGİSİ