Ter kokusu nasıl önlenir karbonat sürmeyi deneyin!

07.05.2021
43
Ter kokusu nasıl önlenir karbonat sürmeyi deneyin!

Ter kokusu nasıl önlenir? Ter kokusunu önlemenin püf noktaları neler? Konutta uygulayacağınız kolay usuller sayesinde ter kokusunu önleyebileceksiniz. Elmaelma.com olarak bedenin natürel bir tepkini olan ter kokusundan kolay usullerle kurtulmanın yollarını sizler için inceledik. 

Koltukaltına limon sürerseniz… 

Azıcık limon ve su ile koltuk altındaki bakterileri yok edebilir ve makûs koku yaradılışını önleyebilirsiniz. Yarım limonun suyunu, yarım kadeh suya ilave edin. Bir pamuk takviyesiyle koltuk altınıza sürün. Hepsi bu kadar! Ama öncelikli olarak ufak bir bölgede limona alerjnik olup olmadığını görmenizde fayda var. Limon sitli olduğu için hasas ciltleri tahriş edebilir. 

Ter kokusu için karbonatı deneyin!

Limon ve karbonat ter kokusu için tesirli bir çözümdür. İki koltuk altınıza yetecek kadar kabartma tozunu bir kabın içerisine koyun. Üzerine limonun suyunu sıkarak, karışımı hamur kıvamına getirin. Koltuk altlarınıza sürün ve takribî 10 dakika bekletin. Hepsi bu kadar. Koltukaltınızdaki ter kokusundan kurtulabileceksiniz. 

 Yediklerinize kesinlikle dikkat edin 

Ter kokusunu tanımlayan etmenlerden bir tanesi de hiç şüphesiz harcanan gıdalardır. Yediğiniz yemeklere kesinlikle dikkat edin. Özellikle Acılı, baharatlı, soğanlı, sarımsaklı gıdalar bedeninizde makûs koku oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple bu stil besinlerden uzak durun. 

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.