Topuklu pabuçla yürümenin püf noktaları nelerdir?

12.09.2021
12
Topuklu pabuçla yürümenin püf noktaları nelerdir?

Topuklu kundura bir kadının duruşuna stil katan en tesirli aksesuarlardan bir tanesidir. Ancak her hoşluğun bir güçlüğü olduğu gibi topuklu kundura giymeninde bir değeri var! Sağlık için hergün seçim etmeseniz dahi günlük yaşamınızda özel günlerde seçim edip duruşunuza ve hoşluğunuza sürükleyicilik ilave etmelisiniz. İşte bugün elmaelma.com okurları için topuklu pabuçların üzerinde zorlanmadan dik yürümenin püf noktalarını derledik…

TOPUKLARINIZLA BASIN!

Genellikle topuklu kundura giydiğinizde sıklıkla yaptıpınız yanılgılardan bir tanesi de parmak uçlarınızda yürümeye çalışmanızdır. Bu duruş hem sizi yorar hemde bir yerden sonra tökezlemenize neden olur. Bu noktada topuklu pabucun üzerinde kibar yürümenin yolu ilk olarak tabanlarınızla basmanız daha sonra parmak ucunuzun dokunmanıza izin vermenizdir. 

MİNİK ADIMLARLA COOL  OLUN!

Unutmayın ayağınızda spor kundura veya düz taban bir kundura yok! İşte bu noktada dikkat faktörüz gereken topuklu kundura giydiğinizde minik adımlar atmaya çalışın böylece dışarıdan cool görünebilirsiniz. 

YAVAŞ ADIMLARA DİKKAT!

Topuklu pabuçlar düşme tehlikeyi taşımaktadır. Bu surattan makûs bir an yaşamamak için bu tehlikeyi en aza indirgemelisiniz. Yapamanız gereken oldukça kolay. Minik adımlar ve yavaş adımlar atmalısınız. Eee topuklu kundura seçim edecekseniz bazı noktalara dayanmanız gerekmektedir böylece düşme tehlikesini ortadan kaldırmış olacaksınız.

DİK DURUN!

Topuklu kundura giymek aynı zamanda balansı iyi sağlamak demektir. Bu noktada balansınızı çok iyi gözetmeniz gerekmektedir. Bu balansı sağlamak için her zaman dik durmalısınız. Unutmayın yavaş ve minik adımlar atarak başınız ve omuzlarınız her zaman dik olması gerekmektedir. İlk başlarda her ne kadar zorlanacak olsanız dahi bu gidişata alışmak bir yerden sonra güç olmayacaktır.

KENDİNİZE DÜZ BİR ÇİZGİ OLUŞTURUN

Evet tam adımları reelleştirdiğimize göre şimdi sağlam adım atma zamanı yolda gidiyorsunuz ve kafanızda varacağınız noktaya kadar düz bir çizgi oluşturun ve o düz çizgi üzerinde yürümeye çalışın. Bu çizgi topuklu pabuçlar üzerinde daha düzgün yürümenizi sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ