Vajinaya yapılmaması gerekenler nelerdir?

25.04.2021
354
Vajinaya yapılmaması gerekenler nelerdir?

Bayanların genital bölgelerinde dikkat etmeleri gereken belirli başlı şeyler vardır. Aksi taktirde çok muhtelif sıhhat problemleriyle karşılaşabilirler. Sizler için dikkat etkeniz gereken bir kaç mevzuyu sıralandırdık…

İlk olarak genital bölgenize yeterli hijyeni kazandırıcam derken sabuna yeltenmeyin bu son derece sıhhatsiz olmakla birlikte vajinanızın ”PH” yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Mantar, kaşıntı gibi çok muhtelif sıhhat problemleriyle karşılaşabilirsiniz bunun neticesinde. Peki sabun dışında ne  yapıcam diye soracak olursanız çözüm yolu çok kolay! yalnızca su ile bu hijyeni sağlayabilirsiniz.

İç çamaşırı en ehemmiyetli noktalardan biridir. Sentetik içi çamaşırları kullanıyorsanız hemen bırakın zira sentetik iç çamaşırları vajinanızın soluk almasını yasaklamaktadır. İç çamaşırı tercihlerini yüzde surat organik pamuk kumaşlar seçmenizi öneriyoruz. 

Gece uyurken iç çamaşırı ile yatmak genitalinizin soluk almasını yasaklamaktadır gece uyurken iç çamaşırınızla uyumanızu nasihat etmiyoruz. Fakar vajinanızda akıntı, kokma gibi meseleleriniz varsa kesinlikle en kısa zamanda bayan doğum uzmanınıza danışmalısınız.

Günmüzde sıkça kullanılan hakikatinde hijyenik açıdan son derece güvendiğiniz günlük pedlerinizden en kısa zamanda kurtulmalısınız. Zira güblük pedler her ne kadar sıkça değiştirseniz dahi vajinanızın soluk almasını mani olmaktadır. Bu surattan adet yarıyıllarınız dışında ped kullanmamaya çalışın!

YAZAR BİLGİSİ