Ağız neden kokar limon suyunu kapsasanız…

05.05.2021
39
Ağız neden kokar limon suyunu kapsasanız…

Ağız kokusu çoğunlukla ağız hijyeninin yeterli olmamasından kaynaklanır. Bu mesele hipotezi olarak insanların yüzde 25’ini etkilemektedir. Oranla rehabilitasyonu kolay olan bu meseleyle yola çıkmanın usulleri nelerdir? Ağız kokusu önlenebilir mi? gibi suallerin cevabını merak ediyorsanız bu yazımız bütün size göre! 

DİŞLERİ BEYAZLATIR

Gün içinde içtiğiniz çay kahve ve sigaradan sonra dişleriniz beyazlığını yitirir.Limon kapsadığı maddeler bakımından natürel bir beyazlatıcıdır. Dişlerinize beyazlığını geri kazandırmak için limonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.Bir çorba kaşığı tuz,Bir iki yemek kaşığı limon suyu.Bu karışımla dişlerinizi hafta da iki defa yumuşak hareketlerle fırçalayın, farkı göreceksiniz.

AĞIZ KOKUSUNU GEÇİRİR

Bazen ağız kuruluğundan bazen de soğan sarımsak yediğimiz için ağzımızda kokular oluşabilir. Bunları önlemek için 3 çorba kaşığı limon suyunu gargara yapın. Limon kapsadığı antimikrobiyal özelliklerle ağız içinde oluşan mikropları öldürür. Soluğunuza rahatlık verir.

DİŞ ETLERİNİ GÜÇLENDİRİR

Limon kapsadığı C vitamini sayesinde diş etlerinizi güçlendirir. Antienflamatuar özelliklerinden dolayı diş eti hastalıklarına iyi kazanç.

DİŞ ÇÜRÜMELERİNİ ÖNLER

Diş çürükleri genellikle ağzımızda bulunan enfeksiyonlar nedeni ile oluşur. Kumpaslı olarak dişlerimizi limon suyu ile fırçalamak bu enfeksiyonlardan kurtulmamıza dayanakçı olur ve çürükleri önler. Aynı zamanda içerdiğ C vitamini ile diş minenizi kuvvetlendirir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.