Erkekler aşkı nasıl görür

11.10.2021
13
Erkekler aşkı nasıl görür

Bayanlar her zaman erkeklerin aşkı kavrayamadıklarından şikayet ederler peki neden erkekler aşkı anlayamaz? Onlara göre aşk nedir ya da aşkta ehemmiyetli olan nelerdir? Bu sualler böyle uzayıp gitse de erkeklerin aşk hakkında düşündükleri birkaç madde ile özetlenebilir.

Özel günler afaki

Erkekler genelde aşkta ufak detaylar üzerinde durmazlar. Misalin yıldönümlerinizi, doğum gününüzü unutabilirler. Ancak bu onlar için çok büyük bir mesele değildir. Hatta çoğu defa özel gün kavramının ne olduğunu dahi andırmazlar.

Zira bu gibi şeyler onlara göre ufak ayrıntılardır. Makûs hedefle değil ama kendilerince yaşamda önemsedikleri başka şeyler olduğundan çok da fazla tarihlere takılıp kalmazlar. Bu sebeple sevgiliniz sizin ile alakalı özel bir günü unuttuğunda hemen bozulup üzülmek yerine, zarifçe uyarın ve asla bunu sizi beğenmediği için yaptığını düşünmeyin.

Onu aramasanız da bozulmaz

Bayanlar sevgilileri tarafından aranmayı ve ilgilenilmeyi çok beğenir. Oysa telefon etmek erkekler için çok de lüzumlu bir gidişat değildir. Sevgilisini gün içinde kesinlikle araması gerektiğini düşünmez.

Hatta şayet bu mevzuda ona azıcık sitemli davranırsanız, neden böyle davrandığınızı
ve bir telefon görüşmesine neden bu kadar ehemmiyet verdiğinizi kavrayamaz. Bu sebeple şayet sevgiliniz sizi aramadıysa kesinlikle ya bir işe dalmıştır ya da “Nasıl olsa akşam görüşeceğiz, niye şimdiden arayayım?” biçiminde bir düşünce vardır kafasında.

Gizem gizleyebilir

Erkekler kendi aralarında bayanlar kadar rivayet yapmazlar. Şayet ona bir gizeminizi verirseniz genelde bunu kendine gizler. Kısacası onu en yakın dostlarına gizeminizi verirken göremezsiniz. Onun için gizemler her zaman özeldir. Ancak bazen sizin ona verdiğiniz bir gizemi unutabilir. Zira onun kafası o kadar meşguldür ki ömür boyu gizem yakalamak afakidir.

Bittiyse bitmiştir

Erkekler bazı vaziyetleri bayanlara göre daha kolay kabullenebilir. Ayrılık onlar için kabullenilmesi gereken bir hakikattir. Şayet ilişki bitmişse, parçalamak gerekiyorsa yapılacak bir şey yoktur. Natürel bu tamamen onların üzülmediği anlamına gelmez. Çoğu zaman yeislerini dışa vurmamayı, duygularını karşısındakine aktarmamayı seçim ederler. Böyle zamanlarda anlamlı düşünceyi ön tasarıya çıkarırlar. Onlar için bir ilişki bittiyse bitmiştir, üzülse dahi bunun fayda sağlamayacağını düşünür.

YAZAR BİLGİSİ