Kırık bir kalbi iyileştirmenin 3 kolay yolu

22.11.2021
17
Kırık bir kalbi iyileştirmenin 3 kolay yolu

Kırık bir kalp hiç iyileşmeyecekmiş gibi kazanç. Ancak bunalım içinde boğulmamak ve özgüveninizi kaybetmemek için kendinizi yine inşa etmeye odaklanmak zorundasınız. İçinizde asabilik ve her şeyin alt üst olduğu duygusuyla yola çıksanız da güçlü olmak ve kırık bir kalbi iyileştirmek için kimi yollar da var. Duygularınızı asla inkar etmemelisiniz. Yaşamınızın hakimiyetini elinize alma zamanıdır!

1. Bir fert olarak gelişmeniz için kendinize doğru sualleri mesele

Bir ayrılığın nedeni çeşit çeşit olabilir. Kendi gidişatınıza nesnel olarak yanaşmak acınızın ve neden olduğu yalnızlığın üstesinden gelmek için destekçi olabilir. Kusur genellikle tek taraftadır. Kendinizi kırılmış, kandırılmış, terk dilmiş sezersiniz ama bu duygular kadar güçlü olan asılları görmemezlikten de gelemezsiniz. Kusur sizde değilse dahi utancın bir kısmını üstlenirsiniz. Asılları araştırmak, ne kadar tatsız olursa olsun, kendi kusurlarınızı da gözler önüne serecek ve dolayısı ile gelecekte tekrarlamanızı yasaklayacaktır. Ayrıca bir ilişkide ne aradığınızı kavramanızda destekçi olur: daha önceki sevgilinizle neden yürümediğini kavramak, potansiyel sevgili adaylarınızı değerlendirirken sizi yönlendirecektir. Kabahatlilik sezmek natüreldir ama daha önceki sevgilinizle her şeyin tozpembe olduğu hatasına düşmek ya da her şeyi daha öncekisi gibi kabul etmeye hazır olduğunuzu düşünmek de yersiz olur. Üstelik bu iyileşme sürecini maniler ve asıl emelinizden uzaklaştırır; bu hezimetten kurtulmak…

2. Kendinizi yine keşfedin

Kendinizi televizyonun önüne ya da konutunuza tutuklamayın! Şayet yaşamın mutsuzluk ve haksızlığına odaklanırsanız, kendi kendinize eziyet yapmaktan öteye gidemezsiniz. Ne Yazık Ki piyasada kırık kalpler için bir ilaç yok. Ama şayet bir şeyleri düzenlemek için motive olursanız, netlikle düzenlersiniz. Asılcı olma zamanı: ayrılık, ne kadar ufak olursa olsun, yaşamınızda bir dönüm noktasıdır. Yaşamınızda farklılık yapmak için daha iyi bir tetik olabilir mi? Kendinizi keşfetmek için serbestsiniz. Vaziyeti daha iyiye yönelmek için bir katalizör olarak değerlendirin. Yeni bir görünüm, yeni bir alaka alanı, yeni bir iş…Faal olun, yeni hobiler edinin, değişik yerlere gidin, yeni insanlarla tanışın! Yola devam edebilmek ve onu arkanızda vazgeçebilmek için farklılıklar yapmalısınız. Daha Önceki sevgilinizin olduğunuzu düşündüğünden daha iyi olduğunuzu kendinize ispatlayın!

3. Yeni maksatları olan yeni bir insan

Yeni maksatlar tanımlayın, yeni bir lisan bilmek, hekime yapmak, motosiklet ehliyeti alın ya da gerçekten yapmak istediğiniz işe yönelin. Oturup durmayın dostlarınızla takılın, ailenizi ziyaret edin, ilişkiniz varken zaman ayıramadığınız için yapamadığınız ama yapmak istediğiniz şeylere yönelin. Seyahat edin, spor yapın, konserlere gidin… Kalp kırıklığı atlatması güç bir gidişattır ama ummadığınız biçimlerde size destekçi olabilir. Benmerkezcice, söyleyebiliriz ki, haytaınızdaki en ehemmiyetli insana odaklanmanızı sağlar: Kendinize!

Aşk egoisttir, ironik olarak paylaşmaya sabrediyor olsa da. Öyleyse daha iyi sezmeyi istemekte bir kasvet olmamalı ya da vaziyetin üstesinden gelmek istemenin. Gerçeğinde, iyileşmelisiniz, yalnızca çevrenizde sizinle zaman geçirmek isteyenlerin hayrına dahi olsa. Şayet vaziyete tarafsız bakarsanız, ayrılıklar şahsi gelişim ve pozitif farklılıklar için bir fırsattır. Makûs hisler içinde boğulmaktansa onlarla başa çıkabilmek, uzun vadede daha mutlu olmanıza neden olacaktır. Kendinize güvenin, güçlü kalın! Hak ettiğinizi alacaksınız.

YAZAR BİLGİSİ