Kivi maskesinin cilde olan verimleri nelerdir maske tarifleri nelerdir?

31.05.2021
32
Kivi maskesinin cilde olan verimleri nelerdir maske tarifleri nelerdir?

Kış mevsiminin bırakılmaz meyvelerinden bir tanesi olan kivi içerisinde bulundurduğu A, C ve E vitaminleri açısından oldukça zengin olmakla birlikte ktümörü ciltliler için oldukça etkilidir. Bu olağanüstü meyve cilt lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Cildin kalitesini arttırarak sağlıklı bir cilt görünümü sağlar ve cildi sıkılaştırır. Bugün sizler için kivinin bereketlerini ve seçenek kivi maskesi tarifi derledik.

KİVİ MASKESİNİN CİLT ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ NELERDİR?

– İçerisindeki C vitamini ile cildin ihtiyarlamasına karşı etkşehri bir çözüm yoludur. Ezdiğiniz kividen elde ettiğiniz püreyi maske olarak cildinize uyguladığınızda kırışmış ve aşınmış cilderi derleme özelliği bulunmaktadır. Eğerki kivi dilimleyip cildinizde dolaştırdığınızda cildinizin gereksinimi olan nemiz kazandırıp, parlak bir görünüm elde etmenizi sağlar.

– Cildin yenilenmesinde etkşehri olan kivi kapsadığı asit ve C vitamini cildinizdeki lekeleri ve siyah noktalarınızdan temizlemenize destekçi olur. Kivi maskesinin bir başka özelliği ise kapsadığı A vitamini ile cildinizi yumuşatır ve antibakteriyel özelliği ile sivilceli meseleli bir cilt yapınız varsa sivilcelerinize temizletir.

– Göz altı morluklarınızdan şikayetçiyseniz kivi kapsadığı K vitamini ile morluklara iyi gelmektedir. Cildinizdeki ölü bakterilerden kurtulmak için kapsadığı asitler ver tanecikler ile peeling yapabilirsiniz. Her ne kadar ktümörü ciltlerin seçim edebileceği bir maske olsa da yağlı ciltler de olgunlaşmamış kivi seçim etmeliller bunun sebebi ise olgunlaşmamış kivi cildin yağlanmasını önlemektedir. 

SEÇENEK KİVİ MASKESİ TARİFLERİ

– 1 tane kiviyi püre haline getirin ve içerisine 2 çay kaşığı kadar süt ekleyin daha sonra 1 çay kaşığı kadar da bal ile karıştırın. Hazırladığınız maskeyi uygulayın ve 30 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi arının

– Bir kasede 1 adet ezilmiş kivi, 1 tatlı kaşığı natürel zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Hazırladığınız karışımı parmak uçlarınız ya da fırça desteğiyle dairesel hareketler ile cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra maskeyi arınabilirsiniz.

– Kiviyi ince dilimler halinde dilimleyin ve çatalla ezin. Üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyin. Hazırladığınız karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekleyin. Vaktin sonunda cildinizi soğuk su ile maskeden temizletin. Bu maske cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.

– Kivi suyu ile kşehri karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün ve yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra cildinizi arının. Bu maske özellikle yağlı ve sivilceli ciltlerde etkilidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.