Selülitlerden kurtulmanın kolay yolları nelerdir?

02.09.2021
216
Selülitlerden kurtulmanın kolay yolları nelerdir?

Son zamanların popüler cilt bakımı yöntemleri arasında yer alan ”Beden fırçalama tekniği” ile lens sisteminizin hem daha iyi çalışmasına dayanakçı oluyor hemde kan dolaşımınızın süratli çalışmasını sağlıyor.

Bu yöntem varsayıldığı üzere sert bir fırça ile bedeninizi tahriş eden bir fırça değildir. Natürel ucu oldukça yumuşak kıllı bir fırçadır. Bu yöntem cildinizin hem yabancı maddelerden, ölü hücrelerden kurtulmanıza dayanakçı olurken aynı zamanda selülit probleminizi de ortadan kaldırıyor! Beden fırçalama yönteminin özelliği cildinizin sıkılaşmasına dayanakçı olup selülitlere karşı savaş açıyor… 

İlk olarak bu yöntemi bedeninizin rastgele bir bölgesine uygulayabilirisiniz. Yanlızca banyoya girmeden 5-10 dakika evvel yapmanız yeterli olacaktır. Ardından kullandığınız fırça netlikle natürel kıllı bir fırça olmalıdır, sentetik fırçalardan uzak durmalısınız. Beden fırçalama operasyonunuzda şampuan veya krem kullanmayın, cildinizi ıslatmayın, nemlendirmeyin! Bu harekâtı kuru cildinize hafif hareketlerle cildinizi tahriş etmeden uygulayın.

Bu yöntemin düzey düzey başka bir deyişle ayaklarınızdan başlayıp bacaklarınızdan ve ardından kalbinize doğru dairesel yumuşak hareketlerle fırçalayın. Karın bölgenizde saat güzergahının tersine olacak biçimde uygulayın.

Bu yöntemi haftada 2 veya 2 kere yapmanız yeterli olacaktır. Cilt tipiniz fazla duyarlı ise bu harekâtı uygulamadan evvel dermatologunuza danışmalısınız. Fırçalama operasyonunun ardından banyo yapıp, ardından cildinize ıslatıcı uygulayavilirsiniz aynı zamanda beden tipinize göre yağ tercihi yapmanız oldukça ehemmiyetlidir. 

YAZAR BİLGİSİ