Uzun boylu bayanlar nasıl giyinmeli?

09.07.2021
136
Uzun boylu bayanlar nasıl giyinmeli?
..

.jpg

Sizi Amerika’nın en hoşlandığı adlardan olan Taylor Swift’le tanıştıralım. Onun boyu 1.78! Hayır, bir model değil; müzisyen… Türkiye’de pek tanınmıyor olsa da şık olmak isteyen ve modayı takip eden bayanlar onu çok yakından tanır.

Onu tanıması gereken bir değişik grup ise uzun boylu bayanlar! Taylor giydiği her şeyi öyle hoş taşıyor ki bundan sonra tarzınız için esin perisi olacağına eminiz.

24996.jpg

Eğer ince bir yapınız varsa dekolteden kaçının. Bu bedeninizin iyi güzergahlarını kapatır. Fakat Taylor Swift gibi derin bir V yaka sınayabilirsiniz. Özellikle mini giymişseniz üst vücudunuzla geçim yaratmış olursunuz.

24997.jpg

Eğer topuklu kundura giymek isterseniz derinizi çok gösteren giysilerden uzak durun. Bu çirkin bir orantısızlık yaratır. Kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda büyük miktarda açmayın.

24998.jpg

Eğer ince bir yapınız varsa geniş ve zengin desenlerden korkmanıza gerek kalmaz. Kocaman çiçek desenlerini, karmaşık renkleri rahatlıkla giyebilirsiniz.

24999.jpg

İnce, erkeksi bir figürünüz varsa üst vücudunuza azıcık hacim tabakayız gerekiyor. Enine çizgiler bunu muvaffak olmanın en şık yoludur. Dolgun, erkeksi bir figürünüz varsa da dik çizgileri seçim edin.

25000.jpg

Dar kalça ve omuzlar için minik aksesuarlarla ihtiyat alabilirsiniz. Bacaklarınızın inceliği ve kalçanızın ufaklığını kamufle etmek için tunik stili üstler giyebilirsiniz. Belinizi saran bir kemerle kalçanızı daha kocaman gösterebilirsiniz.

25001.jpg
YAZAR BİLGİSİ