Lazer kısırlık yapar mı koltuk altı lazer uygulaması lenf bezlerini tesirler mi?

31.03.2021
140
Lazer kısırlık yapar mı koltuk altı lazer uygulaması lenf bezlerini tesirler mi?

Bayanların istemeyen tüylerden kurtulmak için son yarıyıllarda sıklıkla seçim ettiği usullerden bir de lazer ve epilasyondur. Bu usul neredeyse bayanlar için artık bırakılmazı oynuyor! Ancak bayanlar ne kadar seçim etse de bazı bilgiler kafa karmaşıklığına da neden oluyor. Lazer ve epilasyon hakkında bilimsel geçerliliği olmayan bazı doğru öğrenilen yanlışaları elmaelma.com okurları için derledik…

LAZER-EPİLASYON KISIRLIĞA NEDEN OLUR MU?

Çevrenizdekilere lazer ve epilasyon mevzusunu açtığınızda yaptırmayı düşündüğünüzde veya yaptırdığınızı söylediğinizde genellikle aynı tümceleri ”Kısırlık yapıyormuş ama…’‘ sıklıkla dinliyoruz. Ancak bu stil bilgilerin doğruluk hisseyi yoktur. kısırlık gibi meselelere neden olmaz. Lazer-epilasyon yalnızca yüzeydeki kılları yok etmek emeli ile kıl kökündeki kılları yok etmede tesirlidir. Genital bölgedeki uygulamalar ise yumurtalıklara uzak olan kıl kökünde tesirli ısı enerjisi vermektedir. 

KOLTUK ALTI LENF BEZLERİNE HASAR VERİR Mİ?

Sıklıkla dinlediğimiz bir değişik tümce ise ”Koltuk altı lenf bezlerine hasarlıdır!’‘ gibi tümcelerdir. Ancak koltuk altındaki lenf bezleri takribî 2 veya3 cm derinlikte yer alır. Lazer ışınları kıl kökünde tesirli olduğu için lenf bezlerine erişmesi olanaksızdır. Böylece öğrenilen bir değişik doğru öğrenilen yanlış ise lazer-epişasyon koltuk altı lenflerde tesirli olmaz veya rastgele bir lenf hastalığına neden olmaz.

YAZAR BİLGİSİ