Sevgililer günü tasarılarınıza dikkat edin

08.11.2021
18
Sevgililer günü tasarılarınıza dikkat edin

Sevgililer Günü yanaşıyor… Her yer kalplerle, çiçeklerle ve aşka dair bir hayli temayla süslenmeye başladı dahi. İnansınlar ya da inanmasınlar, beğensinler ya da hoşlanmasınlar çoğu çift 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutluyor ve partnerleri için özel tasarılar yapmaya çalışıyor. Kiminin konutta kiminin de dışarıda bir mekanda eğlenmeyi tasarladığı Sevgililer Günü’ne özel tüyolar son zamanların trendi ve gizeme dışı online dostluk sitesi ErkekSepeti.com.tr’den geldi.

İşte sizi güç gidişata düşürebilecek ve kaçınmanız gereken vaziyetler…

– Astrolojiye meraklı olabilirsiniz, ama bu merakınızı her yerde kullanmayın. Sevgilinize “Burç yorumlarını araştırdım. Merkür’nam gerileme yarıyılında Zodyak 12 burçtan benim burcumdaymış. Pahalı alışverişler yapmayın diyorlardı, bu sebeple sana yalnızca çiçek aldım yaşamım” gibi şeyler söyleyerek vaziyeti daha da gülünç ve asap bozucu bir hale dönüştürmeyin.

– Her ne kadar sevgiliniz “hediyeye gerek yok, benim sevgilim benimle olsun yeter”, hatta “bu özel günler sırf tüketimi artırmak için var” gibi klişe lafları söylese de siz onu özel sezdirecek bir sürpriz hazırlayın. Her insan hoşlandığı birey tarafından özel olduğunu öğrenmek isteyecektir.

– Elbette ki bu özel günde alacağınız hediye, sevgilinizin kendisini özel sezeceği ve azıcık da anlamlı bulacağı bir hediye olmalı. Sevgilisine manikür seti ya da zayıflama kutuyu gibi alt ileti kapsayan hediyeler vermeyi usunuzdan dahi geçirmeyin.

– Hemen hemen herkes bu özel günde bayağıda gösterdiği özenden daha aşırısını yaparak, kalabalığın içerisinde dikkatleri üzerinde toplamak isteyecektir. Dikkat toplayacağım derken disko topu ile ayırt edilemeyecek kadar parıldamamaya özen gösterin.

– Malum bayanların çoğu buluşmalara geç kalırlar, özellikle de böyle özel bir günde daha fazla süslenecekleri için en iyisi siz ona buluşma saatini 2 saat erken verin. Zati klasik zamanda ancak yetişecektir.

– Gideceğiniz yere rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Klasik bir günde dahi artık bir hayli yere rezervasyonsuz gidilemez hale gelmişken, böyle özel bir zamanda bu detayı kaçırmanız kolay bağışlanır bir vaziyet olmayacaktır. Semtinizdeki ocakbaşına kalmayın.

– İlla bu geceyi erkek ayarlayacak diye bir şey yok. Bayanlar, kalıplaşmış rollerden kurtulun, hatta ters çevirin, ne yapacağınıza siz karar verin.

– Bayağıda romantizmle uzaktan yakından bir alakanız yoksa bu özel günde romantik olacağım diye bir şeyler yapmaya kalkışmayın. Aksi takdirde komik vaziyetlere düşebilirsiniz. Ona reel bir sürpriz yapın. Hafta sonunu birlikte başka bir şehirde geçirebileceğiniz bir çift bilet, sevgilinizin en hoşlandığı grubun konserine iki karakter yer gibi hürlüğünüzü sezdirebilecek her türlü hediyelerle klişelerden kurtulabilirsiniz.

– Günün anlam ve ehemmiyetine uygun olsun diye bayağıda bile atmayacakları iletileri, azıcık da yaratıcı vakam derken serenata dönüştürmeyi tasarlayanlar; lütfen sesinizin hoş olup olmadığını bir kere daha hakimiyet edin. En azına sabredebilir bir kıvamda olmalı.

– Temennilerinizi çok yüksek yakalamayın. Bu yapacağınız tasarı ya da size verilecek hediye anlamında olabilir. Anı yaşamaya bakın ve tıpkı değişik günler gibi beraber olmanızı kutladığınız bir gün gibi düşünmeye çalışın.

YAZAR BİLGİSİ