Derin Mermerci analık macerasını anlattı

08.11.2021
33
Derin Mermerci analık macerasını anlattı

Toplumun ünlü simalarından, yeni anne Derin Mermerci, ikizleriyle yaşadığı analık macerasını ve anne sütünün gelişmedeki inanılmaz ehemmiyetini anlatmak için anne bebek bloggerlarıyla buluştu. Ayşe Kucuroğlu’nun konut sahipliğinde 1-7 Ekim “Dünya Emzirme Haftası” aktiflikleri kapsamında Happily Ever After’da hakikatleşen buluşma Lactamil’in katkılarına tertip edildi.

“Emzirmek kadının en natürel hakkı”

Temmuz ayında kucağına aldığı ikiz bebekleriyle yaşadığı büyük macerayı anlatan Mermerci, “Analık dünyanın en hoş duygusu” dedi.

“Zati anaç bir imal vardı ve çocuklarla aram çok iyiydi. Türkiye’deysem haftanın iki günü yeğenlerim bende kalırdı. Dostlarımın çocukları ile çok yakından ilgilenirdim. Analık içgüdüsü hep vardı bu kendi çocuklarımla birlikte apayrı bir ebada taşındı” diyen Mermerci, “Şimdi geceleri ağlama sesi dinlediğimde koşarak yanlarına gidiyorum, uykum parçalanmış parçalanmamış hiç ehemmiyetli değil. Önceden de sıhhatli beslenmeye dikkat ederdim ama artık her şeyde onları düşünüyorum” biçiminde konuştu.

“Emzirmek kadının en natürel hakkı” diyen Mermerci, “Bir annenin çocuğunu her yerde her etrafta rahatlıkla besleyebilmesi gerekiyor. Annelerin bu mevzuda fertsel olarak kararlı davranmaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.

YAZAR BİLGİSİ