Haftanın yeni filmleri!

09.05.2021
32
Haftanın yeni filmleri!

.jpg
Rejisör: John Hyams
Oyuncular: Jean-Claude Van Damme, Scott Adkins, Dolph Lundgren

Yaşamayı başaran askerler Luc Deveraux ve Andrew Scott kontrolün Düzeyin Askerleri’ne geçtiği yeni bir dünya kumpası için savaş vermek zorundadırlar. Şimdi kendi aralarındaki eforsuzları ayıklama zamandır. Çünkü hükumet tarafından kullanılan bir grup askerin beyni yıkanmıştır. Luc bu askerleri bir araya getirerek, empoze edilmiş hatıraları ve düşünceleri silmek ve askerleri özgür vazgeçmek ister. Ama John isminde bir asker Luc’a karşı kazanç ve hatıralarının sahte olduğuna inanmaz. Luc ve takımı John’un evini bastığında kazara karısı ve kızı da öldürülür, kendisi de ağır şekilde vurulur. uzun zaman sağlık kurumunda belleğini kaybetmiş olarak uyur ama derlendiğinde tam yaşamını kaybetmesine Luc’un neden olduğunu da hatırlar. Şimdi en güçlü intikam duygularıyla Luc’un peşindedir.

34985.jpg
Rejisör: Melikşah Altuntaş
Oyuncular: Nihan Okutucu, Duru Ok, Deniz Özmen

Selin ve Onur henüz ufak yaştaki kızları Merve ile yeni bir konuta taşınırlar. başta her şey olağan gitmektedir ama taşındıktan bir zaman sonra konutta ve kızları Merve’de bazı eksantriklikler fark ederler. Çünkü Merve’nin bedeninde sebebi bilinmeyen morluklar vardır. Telaşlanan ve bakıcılardan şüphelenen çift, konuta güvenlik kamerası kurdurup olan biteni takip etme kararı alırlar. Ama gerçek riskin dışarıdan değil, içeriden geleceğinden habersizdirler. Onur bir iş gezisine çıkınca konutta baş başa kalan anne-kızı gergin günler beklemektedir.

34986.jpg
Rejisör: Ben Affleck
Oyuncular: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman

1979 senesinde 4 Kasım tarihinde Şah’ın yıkıldığı İran devriminin en yoğun günlerinde, militanlar başşehir Tahran’daki Amerikan Büyük Elçilik binasına girip 52 Amerikalı’yı rehin alırlar. O hengamede kaçmayı başaran 6 Amerikan yurttaşı Kanada Elçiliği’ne sığınır ve yaşamları hali hazırda risktedir. Her an tutulma ve öldürülme riskiyle karşı karşıyadırlar. CIA uzmanı Tony Mendez bu Amerikan yurttaşlarını kurtarmak emeliyle bir film senaryosuna yakışır oldukça tehlikeli bir tasarı hazırlar…

34987.jpg
Rejisör: Benicio Del Toro, Pablo Trapero, Julio Medem
Oyuncular: Josh Hutcherson, Vladimir Cruz, Emir Kusturica

Aktör olmaya çalışan genç bir Amerikalı, Havana’daki film festivaline gider ve şehirdeki ilk gecesinde dolaştığı bir dizi parti esnasında muhtelif dil problemlerinin var olduğu yabancıların arasına karışır… Öte yandan ünlü bir rejisör de bu film festivaline son derece ayyaş ve kendini kaybetmiş bir halde katılıp cinsli trajikomik hadiselere neden olur… Bunlardan değişik olarak genç bir kız, katıldığı bir ayin sırasında cinsel kimliğini keşfeder… Birbirlerinden tamamen değişik yedi öyküyü ortak noktada buluşturan şey ise egzotik Havana şehri olur!

34988.jpg
Rejisör: Ruhi Karadağ
Oyuncular: Ali Ekber Akkaya, Çiğdem Kazan, Refik Ünal

Senelerden 1996. ülke bir yandan tırmanan terörle çaba ederken öbür yandan beşeri şartların sağlanmadığı iddia edilen F-tipi cezaevlerine karşı yaşam çabası veriliyor. Bu gayrete açlık grevi ile katılan altı ad Refik, Cafer, Çiğdem, Hüseyin Muharrem, Ali Ekber ve İspat 69 gün süren vefat orucuna giriyorlar.

34989.jpg
Rejisör: Mehmet Bükülmez
Oyuncular: Selahattin Taşdöğen, Naci Taşdöğen, Ceylan Yılmaz

Doğma sihrime Van’da yaşayan 3 çoban dost bir gün çobanlık yaptıkları sürüyü bir bahtsızlık yapıtı kaybederler. Oradan oraya yeni bir iş peşinde gezerlerken uslarına Van Gölü sahilinde sahte bir canavar maketi yapıp, bundan para kazanma fikri kazanç. Kısa müddette gölde canavar olduğu söylentisi dağılır ve şehre İstanbul’dan gazeteci takımlar kazanç. 3 kafadar takımdaki gazeteci bayanlara aşık olur ve başlarına gülünç işler açarlar.

34990.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.