Rixos otellerinin Diamond şefleri!

16.08.2021
331
Rixos otellerinin Diamond şefleri!

Rixos Hotellerinin mutfak şefleri, Rixos Premium Belek’te tertip edilen ve her ay değişik bir Rixos otelinde yapılan Rixos Diamond Chef’s Fest’te Rixos

Premium Belek Culinary Direktör Kasım Şentürk idaresinde misafirleriyle buluştular. Rixos Otellerinin mutfak şefleri kendi elleriyle yaptıkları yemeklerle misafirlerine verdikleri ehemmiyeti en hoş biçimde gösterdiler ve canlı performanslarla unutulmaz bir geceye imzalaydılar.

Arya eşliğinde hem yemekleri yaptılar hem kendi elleriyle misafirlerine servis ettiler.

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.02 PM

Peki Diamond Chef’s Fest’te Hangi Şefler Hangi yemekleri Sundular;

Rixos Sungate Executive Chef

Muhammed Banko

Karadeniz Mutfağı Spesiyalleri ve Laz Böreği

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.10 PM

Rixos Premium Belek Executive Chef

İlker Ciftci

Et Şovalyesi Kırmızı Et Varyasyonları

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.19 PM

Rixos Premium Tekirova Executive Chef

Hasan Aytimur

İtalyan Mutfağı Antrikot ve Makarna Çeşitleri

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.26 PM

Rixos Downtown Executive Chef

Mehmet Şirin

Balık ve Deniz Mahsulleri. Tuzda Balık, Jumbo Karides

Rixos Beldibi Executive Chef

Halil Alkan

Istakoz Mavi yengeç ve Deniz Mahsulleri

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.33 PM

Gecenin finalinde Rixos Premium Belek Cümbüş Direktörü Özgür Mumcuoğlu’nun sunumuyla tüm şefler ve besin meşrubat müdürleri sahneye davet edilerek misafirlere tanıtıldı. Misafirlerin beğeni ve beğenisi görülmeye bedeldi.

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.39 PM

Rixos Mutfağının Savaşarak Beslenen Direktörü Kasım Şentürk diyor ki;

Öncelikle Sayın Alper Tekbaş, bizleri bu ehemmiyeti festivalimizde yalnız vazgeçmediğiniz çok teşekkür ediyorum.  Rixos otel markası international bir otel markasıdır, Türkiye’ye gelen misafirlerimize  birinci vazifemiz Türk kültürünü ve yemeklerimizi tanıtmaktır. Aynı zamanda da bir dünya markası olduğumuz için dünya mutfaklarını orjinal şefleriyle birebir icra ediyoruz. Asya’yı Asyalı, Lübnan’ı Lübnanlı ve İtalya’nı İtalyan şeflerle sunuyoruz.

Bizler Rixos Otellerinin mutfaktaki yılmaz savaşçılarıyız. Dünyayı Türk yemeklerinin tadına hayran vazgeçtirmek için Rixos mutfak şefleri ve çalışanları sevgisini katarak, vicdanını ortaya koyarak ülkemiz mutfağının en seçkin lezzetlerinden dünya mutfağına, en iyi en nefis yemekleri hazırlıyor ve misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz.

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.47 PM

Yemek kültürümüzü ülkemizin enleriyle tanıtmak bizler için çok ehemmiyetli. Rixos Otellerini ve Türkiye’yi seçim eden misafirlerimizin seçimlerinden dolayı pişman olmamaları için canla başla çalışan, pişirdiği yemeği aşkla yapan Rixos’un kocaman vicdanlı mutfak ordusu her an hiç durmadan üretiyor ve farkını yaptıklarıyla yaşatıyor.

Bana dünyaları verin mutlu olmam ama yaptığım işin takdir edilmesi, bir misafirin mutluluğu ve takdiri beni mutlu eder. Ayakta kalmanın beslenmenin sırrı savaşmak benim için. İşime aşığım, seviyorum…

“Gıdalarınız İlacınız, İlacınız gıdalarınız olsun”

Kasım Şentürk, Karadenizli olmanın özelliklerini taşıyor. Annesi Naciye Şentürk’şöhret dualarıyla eforunu buluyor, mutfağa sanki iman eder gibi bakıyor, durmuyor üretiyor, yılmıyor uyguluyor.

“George Bernard Sharp, “Hiçbir aşk, yemek aşkı kadar samimi değildir” derken sanki benim duygularımı dile getirmiş bende yaptığım yemekler aşkla yenildiği zaman kendimi zaferli hissediyorum ve motive oluyorum” diyor Kasım Şentürk.

Ekran resmi 2015-07-27, 3.14.54 PM

Türk turizmi ve otelciliğinin doğru biçimde yansıtılması, gelişmesi dünyada Türk misafirperverliğiyle ağırlanmanın ayrıcalığının yaşatılması ve ülkemiz ile alakalı zaferler, hoş ifadeler ve paylaşımlarda katkısı olan turizm ve otel çalışanlarına ve yatırımcılarına şahsım ismine çok teşekkür ediyorum ve her daim vicdandan desteğimle sizlerleyim diyorum…

Tatil tadında kalın

YAZAR BİLGİSİ