Elma sirkesi nerelerde kullanılır?

11.06.2021
14
Elma sirkesi nerelerde kullanılır?
Yediğiniz besinlere tat veren ve aynı zamanda hastalıklarda şifa maksadına kullanılan elma sirkesini artık günlük yaşamınızda, cilt bakımından pakliğe kadar muhtelif alanlarda kullanabilirsiniz.
Oda spreyi

Konutunuzda kızartma yaptıktan sonra oluşan ağır kokuları yok etmek için püskürtmeli bir kabın içerisine sirkeli su koyun. Çevreye sıktığınızda ağır kokuyu nötralize ederek geriye taze bir koku bırakacaktır.

44100_7.jpg
Pireleri yok edin

Özellikle evcil hayvanınızda pire varsa onu yıkadığınız durulama suyuna birkaç damla sirke damlatabilirsiniz. Ayrıca konutunuzda pire olduğunu düşünüyorsanız aygıtınızın deterjan kısmına sirke koyarak pire meselesini çözebilirsiniz.

44100_1.jpg
Parlak ve duru bir cilt

Bir ölçü su ile elma sirkesini seyreltin. Ve cildinizi yıkadıktan sonra tonik maksadına kullanın. Kumpaslı kullanıldığında cildinizdeki siyah noktaları yok eder ve ph balansını korur.

44100_2.jpg
Burun tıkanıklığı

Burnunuz tıkandıysa içtiğiniz bir fincan çayın içerisine birkaç damla sirke damlatın. Burun tıkanıklığınız geçecektir.

44100_3.jpg
Deodorant tesiri

Kozmetik mahsullere alerjiniz varsa ve natürel yollardan bakım yapmaktan yanaysanız pamuğun üzerine elma sirkesi sürün. Koltuk altınızı sirkeli pamukla silerseniz gün içerisinde terleyip kokmanızı engelleyecektir.

44100_4.jpg
İstenmeyen otları yok eder

Şayet bahçenizde devamlı istenmeyen ot problemi ile karşılaşıyorsanız yabani otların üzerine sirke püskürtün. Böylece değişik nebatlara hasar vermeden yabani otlardan kurtulmuş olacaksınız.

44100_5.jpg
Ayakları gevşetir

Yoğun bir koşuşturmamanın ardından ayaklarınız şişti ve ağrı mı seziyorsunuz? Ayaklarınızı sokabileceğiniz bir kabın içerisine su koyun ve üzerine bir ölçü sirke ilave ederek ayaklarınızda oluşan ağrıyı pratik ve natürel yoldan rehabilitasyon edin.

44100_6.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.